Nakliyat Firması Seçerken Dikkat Edilecekler

Nakliyat Firması Seçerken Dikkat Edilecekler
Hayatımızın birçok farklı döneminde, farklı nedenlerden dolayı nakliyat sektörüne ihtiyaç duyabiliyoruz. Özellikle de İstanbul gibi büyük metropollerde İstanbul Evden Eve Nakliyat firmalarına sıkça ihtiyaç duyulmaktadır. Peki, bu tarz ihtiyaç durumlarında doğru firmayı seçmek için nelere dikkat etmeniz gerekmektedir? Nitekim birçok farklı nakliyat firmasını İstanbul’da bulmak mümkündür. Sizler için hazırladığımız başlıca maddelere dikkat ederek, en doğru firmayı bulma hususunda doğru bir süreç yaşayabilirsiniz.
5 Adımda Doğru Nakliyat Firması Seçimi
Gerçekten Kurumsal Olması
İlgili firma, mutlaka gerçek anlamda kurumsal bir firma olmalıdır. Vergi levhası, ofisi, ekibi her anlamda bu işi profesyonel bir şekilde yapmalıdır. Ne yazık ki bir kamyon ve birkaç arkadaş ile evden eve nakliyat işlemlerinde sektörü zedeleyecek düzeyde hizmet sunan kimseler oldukça fazladır. Siz, vergi mükellefi olan gerçek firmalar ile çalışmaya dikkat etmelisiniz.
Doğru ve Deneyimli Bir Ekip
Nakliyat işlemlerinde ürünlerin paketlenmesi, taşınması, ilgili aracın kullanımı gibi tüm alanlar farklı uzmanlıklar gerektirir. Haliyle çalışacağınız firmanın kendine ait özel bir ya da birden fazla ekibi olmalıdır. Ancak bu şekilde eşyalarınız doğru paketlenir, taşınır ve taşıma esnasında güvenilir kimseler tarafından eşyalarınızın yer aldığı aracın sevki sağlanır.
İhtiyaca Uygun Araç Filosu
Ne yazık ki çoğu İstanbul Evden Eve Nakliyat firmasının düştüğü en büyük hata araç filosunun olmaması oluyor. Nitekim bazı durumlarda eşyalar az olabileceği için, daha ufak boyutlarda bir kamyon gerekirken; bazı durumlarda daha geniş kasalı kamyonlara ihtiyaç duyulabiliyor. Sizler, her seferinde eşyaların boyutu her ne olursa olsun aynı araç boyutlarına yerleştirmeye çalışırsanız ne yazık ki eşyaların zarar görme riskini de arttırmış olursunuz.
Sigortalı, Güvenilir Taşıma Süreci
Firmanın, sigortalı taşımacılık konusunda gerekli garantileri vermesi ve sigorta noktasında doğru bir sistemi olması çok önemlidir. Aksi halde, yaşanabilecek herhangi bir istenmeyen sorun karşısında oluşabilecek maddi sorunlarınızı giderebilecek resmi bir kaynak, sigorta desteği bulamayabilirsiniz.
Sözleşmeli Sigorta Çözümleri
Son olarak, eşyalarınızı taşıyacak olan firmanın; sizlerle doğru, geçerli ve profesyonel anlamda her iki tarafın çıkarlarını gözeten bir sözleşme yapması oldukça önemlidir. Böylelikle her türlü duruma karşı sorumluluklarınızı bilir, yaşanabilecek aksaklıklar karşısında ne gibi haklarınız olduğunu net olarak kavrarsınız. Aksi halde karşı taraf en ufak problemde sorumluluk reddi ile sizi yaşadığınız maddi kayıp ile baş başa bırakabilir. 
 
Dikkat Edilebilecek Diğer Hususlar
 
Yukarıdaki 5 ve önemli madde, olmazsa olmaz detaylar arasında yer almaktadır. Bu maddelerin yanı sıra, aşağıdaki noktalara da dikkat ederek eşyalarınızın daha güvenli eller tarafından taşınmasına olanak tanıyabilirsiniz.
* Şoförler: Eşya taşıma işlemi hassas bir konudur. Gerek trafik gerekse de taşınan eşyalar anlamında. Bu nedenle, taşıma işlemi yapacak şoförlerin doğru ehliyet türüne ve mutlaka doğru SRC türünde belgelere sahip olması çok önemlidir.
* Depolama: Eğer eşyaların taşınması noktasında depolama ihtiyacı doğuyorsa, eşyaların nerede ve ne şekilde depolandığı konusunda mutlaka bir ön bilgi almalısınız.
* Referanslar: İlgili firma, daha önce ne gibi nakliyat hizmetleri sunmuş. Bu noktada kurumsal referansları olan firmalara öncelik verebilirsiniz.
* Sektördeki Yıl Durumu: Firma, kaç yıldır nakliyat sektöründe hizmet vermekte? Nitekim yıllardır sorunsuz bir şekilde hizmet veren firmalar hem sundukları hizmet hem de deneyim anlamında daha tatmin edici olacaklardır.
* Varsa Ek Belgeler: Firmanın taşımacılık noktasında başarılarına ya da kurs gibi ek olarak aldıkları belgeler, her zaman daha güven verici unsurlar olacaktır.
Tarih : 1.1.2021 Okunma Sayısı : 506

İçeriğe Ait Resimler

Yukarı Çık